top of page

Kurs Masażu Dźwiękiem
- Misy Tybetańskie

Misy tybetańskie zwane także śpiewające to wyjątkowe instrumenty, których mistyczny dźwięk działa korzystnie na ciało i umysł. Ich wibracje wpływają na wodę w naszym organiźmie dzięki czemu mogą  leczyć ciało. Wykorzystuje się je również przy medytacji aby wyciszyć rozbiegany umysł. Na naszym kursie dowiesz się jak grać na misie i używać jej do celów terapeutycznych, aby wprowadzić równowagę w  ciele i umyśle.

Kurs w systemie indywidualnym

KURS 1-DNIOWY

Cena:  1 500 zł

Uzdrawianie dźwiękiem misy dźwiękowej

Program Kursu

Część teoretyczna

1. Wprowadzenie.

2. Dzwięk i jego zdrowotne właściwości.

3. Co to jest terapia dźwiękiem.

4. Dżwięk a ciało.

5. Dżwięk a relaksacja.

6. Misy tybetańskie.

7. Jak wybrać misy tybetańskie i pałki.

8. Przeciwskazania do masażu.

Część praktyczna

1. Praca z misami - jak grać na misach.

2. Masaż jedna misą.

3. Masaż 3 misami.

4. Sekwencje.

3. Nauka masażu dźwiękiem krok po kroku - praca na klientach.

4. Przygotowanie miejsca do masażu.

5. Procedury jakie należy wykonać po masażu.

6. Praktyczne wskazówki do praktyki.

164741485-5786888a3df78c1e1f8e0489.jpg

Misy tybetańskie i ich terapeutyczne działanie

 

Misy są to instrumenty o wielotysięcznej tradycji wytwarzania, lecz od kilku dziesięcioleci, dzięki najnowszym możliwościom technologicznym, znajdują zastosowanie w różnych formach relaksacji, poprawiania jakości życia oraz terapii.  Odkryto, że niektóre z tych instrumentów emitują częstotliwości zbliżone do naturalnych częstotliwości ludzkiego organizmu. Znalazło to potwierdzenie w badaniach z wykorzystaniem aparatury inżynieryjnej, co doprowadziło do powstawania instrumentów o stricte terapeutycznych właściwościach z zachowaniem tradycji oraz sztuki ich wykonania. Działanie wibracji mis tybetańskich (nazywanych także misami dźwiękowymi, himalajskimi, śpiewającymi, terapeutycznymi)  można rozdzielić na trzy poziomy: ciało, umysł, dusza.

Ciało

W sferze fizycznej częstotliwość drgań emitowanych przez misy jest zbieżna z tymi, w jakich funkcjonuje ludzki organizm. Wewnętrzna struktura każdego organu wibruje na swój określony sposób. Poszczególne misy wytwarzają drgania, dostając się do naszego organizmu, przenosząc wibrację w jego głąb. Jest to niezwykle delikatny proces, ale z racji na dostrojenie do naszego wnętrza jest on przyjemny w odczuciu a zarazem efektywny. Stymuluje struktury wewnątrz ciała, co prowadzi do uwolnienia napięć mięśniowych oraz wspomaga proces samoregeneracji organizmu.

Umysł

Dzięki dźwiękom mis tybetańskich możemy zmienić perspektywę postrzegania siebie, własnych myśli czy emocji. Umysł wchodzi w stan, jaki obserwowany jest podczas drzemki,  głębokiego snu lub medytacji. Osoby poddające się wibracjom dźwięków mis, pozostają w pełnej przytomności, jednak postrzeganie siebie i rzeczywistości zaczyna wyglądać nieco inaczej.

Dusza
Podczas głębokiej relaksacji mamy szansę doświadczyć tych głębszych sfer. Dźwięki mis i gongów wprowadzają nas w stan, w którym myśli płyną, ale w sposób spokojny. Pojawiają się mimowolne obrazy, wizje, które możemy przyrównać do świadomych snów, odpowiedzi na noszone wewnątrz pytania lub rozterki czy jasne widzenie spraw, które na co dzień jawią się jako skomplikowane lub trudne.

bottom of page