top of page

Kwasy W Profesjonalnej Kosmetyce

maska na twarz

Kurs kosmetyczny, podczas którego nauczysz się, jak wykonać zabieg Eksfoliacji skóry przy użyciu peelingów chemicznych. Zapoznasz się z przeciwwskazaniami, wskazaniami do zabiegu, nauczysz się jak prawidłowo wykonać diagnostykę skóry. W praktyce poznasz jak rozwiązać problemy skóry twarzy: tłustej, mieszanej, trądzikowej, skóry dojrzałej i starzejącej się (regeneracja, rozjaśnienie i wyrównanie kolorytu, poszarzałej z przebarwieniami). Zabiegi dostosujesz do każdego typu skóry w każdym wieku.

 

Zabiegi wykonujemy od września do wczesnej wiosny - idealny okres na zdobycie nowych kwalifikacji i poszerzenie swojej oferty zabiegowej.

 

Zabiegami przy użyciu peelingów chemicznych uzyskujemy stabilne i trwałe rezultaty, które są alternatywą dla bolesnych i inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. 

Po zakończeniu kursu otrzymujesz certyfikat w języku polskim i angielskim, zaświadczenie o ukończeniu kursu. 90% trwania kursu to zajęcia praktyczne, ponieważ tylko dzięki praktyce zdobywasz umiejętności.

Kurs indywidualny

Czas: 1-dniowy

Cena: 1 500 zł

Czas: 2-dniowy

Cena: 2 000 zł

Program

Teoria

  1. Budowa skory, rodzaje cer.

  2. Najczestsze problemy cer: skora nadmiernie przetłuszczająca się, mieszana ze skłonnościa do zaskórników i przesuszania się, skóra ze skłonnością do zmian trądzikowych, z przebarwieniami, z zaburzeniami kolorytu, ze zmarszczkami, problemy z owalem twarzy.

  3. Rodzaje kwasow, budowa, pH a skutecznosc kwasow, wykonanie zabiegu.

  4. Diagnostyka. Zapoznanie sie z wskazaniami i okreslenie przeciwskazan do zabiegu.

  5. Diagnostyka - najistotniejszy etap zabiegu, gwarantujacy uzyskanie najlepszych efektow oraz pelne bezpieczenstwo.

  6. komunikacja z pacjentem. Okreslenie oczekiwan pacjenta, wlasciwe informowanie o odczuciach zabiegowych, etapach i planowanych zabiegach, efektach pozabiegowych i dalszej pielegnacji.

Praktyka:

Analiza i diagnostyka skory.

  1. Dzien pierwszy:

  • Wykonanie zabiegu na skorze Tlustej lub Mieszanej ze skłonnoscia do wystepowania zmian tradzikowych. Wykonanie zabiegu przeciwstarzeniowego.

  • Skora po 30 roku zycia.

  2. Dzien drugi:

  • Wykonanie zabiegu na skorze starzejacej sie z  

       widocznymi zmarszczkami.

  • Skora po 30r oku zycia. Cel zabiegu: opoznie procesow starzenia sie skory, nawilzenie, rozswietlenie

bottom of page