top of page

Kurs Masażu Relaksacyjnego z elementami aromaterapii oraz masażu gorącymi kamieniami

Kurs prowadzony indywidualnie, podczas którego nauczysz się jak wykonać prawidłowo masaż relaksacyjny w myśl idei holistycznym metod relaksacyjnych.

Masaż ten jest koncepcją opartą na wielu technikach relaksacyjnych zaczerpniętych z różnych masaży oraz wieloletnim doświadczeniu w pracy z pacjentami. Masaż ten łączy w sobie płynność masażu wywołując uczucie odprężenia, jak i również elementy terapeutyczne, które są tak wplecione w ruchy masażu, aby nie stracił on swojego relaksacyjnego charakteru. Całość powoduje całkowitą relaksację napięć, mięśni, tkanek miękkich, działanie przeciwbólowe, relaksacyjne i odprężające.

W ramach tego kursu nauczysz się, czym jest masaż gorącymi kamieniami, jaka jest jego prawdziwa filozofia, skąd pochodzą kamienie bazaltowe, i jakich używać. Nauczymy również filozofii przepływu energii przez czakry. Na tym kursie dowiesz się jak ciepło i energia kamieni od lat wykorzystywana w medycynie naturalnej.

 

Czym różni się ten masaż od innych relaksacyjnych? Otóż składa się z połączenia wielu masaży, które są zgodne z fizjologią człowieka, anatomią oraz układem nerwowym. Składowe masażu:

 • Masaż tkanek głębokich. Wyjątkowo przydatny przy silnych bólach stawowych, mięśniowych, usuwania nadmiernych napięć, punktów spustowych, niwelowania ograniczeń ze stawami oraz przywraca prawidłowe napięcie mięśniowe.

 • Masażu relaksacyjnego Mandara i ajurwedy. Ajurweda to starożytny hinduski system medycyny naturalnej, którego celem jest utrzymanie zdrowego ciała i ducha. Masaż ajurweda jest dostosowany do danej osoby poprzez staranne dobranie olejków, ruchów i technik masowania. Wiele zależy od ciała i typu skóry. 

 • Masażu klasycznego. Podstawa wielu masażu, podstawa podczas nauki masażu. Jego techniki takie jak głaskania, rozcierania, ugniatania, rozcierania są widoczne w większości masaży dostępnych na rynku, dlatego i ten nie może się bez tych podstaw obyć.

 • Masażu kalifornijskiego. Podejście bardzo relaksacyjnego i wyciszającego masażu, niwelującego stres, łagodzący napięcia i wyciszający.

 • Techniki własne. Własne wieloletnie doświadczenie, pokazało Nam jak pracować relaksacyjnie, jakie techniki niezwykle przynoszą efekty i połączone z innymi niwelują napięcia, odprężają, masaż jest pływający, pracujemy z kończynami w zawieszeniu, na gorącym oleju z olejkami aromaterapii. 

Na kurs masażu zdecydowanie mogą przyjść osoby, które nie posiadają żadnego doświadczenia, lub mają minimalną wiedzę pokrewną. Zapraszamy również, na to szkolenie masażystów i fizjoterapeutów na kurs doszkalający. Ten kurs jest właśnie po to, aby nauczyć kursantów wszystkiego od podstaw.

Podczas naszego kursu, zajęcia teoretyczne zawsze oparte są na zajęciach praktycznych (Tylko u Nas 90% kursu to praktyka)

Kurs indywidualny

Czas:   32 godziny szkoleniowe

Czas:   24 godziny zegarowych 

Cena:    2.500 zł

Program Kursu

Wstęp

 1. obowiązki i cechy masażysty

 2. wygląd i przygotowanie stanowiska pracy

 3. zasady bhp

 4. wywiad z klientem

 

Część teoretyczna

 1. anatomii i fizjologia wybranych mięśni i układów

 2. wskazania i przeciwskazania do wykonywania masażu

 3. opis i działanie poszczególnych technik

 4. Właściwości olejków eterycznych, szczegółowe omówienie wpływu olejków eterycznych

 5. przygotowanie olejków eterycznych do masażu (zasady, proporcje, oleje bazowe)

 6. omówienie właściwości kosmetycznych składników zawartych w świecy,

 7. ogólne zasady wykonywania masażu gorącymi kamieniami

 8. sprzęt do masażu, BHP w pracy z gorącymi kamieniami, jak oczyszczać i dbać o kamienie

 9. rodzaje kamieni bazaltowych, marmurowych.

 

Część praktyczna

 • demonstracja i nauka technik wykorzystywanych w masażu relaksacyjnym

 • metodyka masażu:

 1.        stopy,

 2.        kończyny dolnej,

 3.        grzbietu,

 4.        kręgosłupa,

 5.        karku,

 6.        kończyny górnej

 • nauka elementów refleksologii

 • nauka masażu twarzy

 • nauka masażu głowy

 • masaż całego ciała

 

Egzamin

 1. część teoretyczna

 2. część praktyczna

Galeria

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
bottom of page