top of page

Kurs Masażu Relaksacyjnego z elementami aromaterapii oraz masażu gorącymi kamieniami

Kurs prowadzony indywidualnie, podczas którego nauczysz się jak wykonać prawidłowo masaż relaksacyjny w myśl idei holistycznym metod relaksacyjnych.

Masaż ten jest koncepcją opartą na wielu technikach relaksacyjnych zaczerpniętych z różnych masaży oraz wieloletnim doświadczeniu w pracy z pacjentami. Masaż ten łączy w sobie płynność masażu wywołując uczucie odprężenia, jak i również elementy terapeutyczne, które są tak wplecione w ruchy masażu, aby nie stracił on swojego relaksacyjnego charakteru. Całość powoduje całkowitą relaksację napięć, mięśni, tkanek miękkich, działanie przeciwbólowe, relaksacyjne i odprężające.

W ramach tego kursu nauczysz się, czym jest masaż gorącymi kamieniami, jaka jest jego prawdziwa filozofia, skąd pochodzą kamienie bazaltowe, i jakich używać. Nauczymy również filozofii przepływu energii przez czakry. Na tym kursie dowiesz się jak ciepło i energia kamieni od lat wykorzystywana w medycynie naturalnej.

 

Czym różni się ten masaż od innych relaksacyjnych? Otóż składa się z połączenia wielu masaży, które są zgodne z fizjologią człowieka, anatomią oraz układem nerwowym. Składowe masażu:

 • Masaż tkanek głębokich. Wyjątkowo przydatny przy silnych bólach stawowych, mięśniowych, usuwania nadmiernych napięć, punktów spustowych, niwelowania ograniczeń ze stawami oraz przywraca prawidłowe napięcie mięśniowe.

 • Masażu relaksacyjnego Mandara i ajurwedy. Ajurweda to starożytny hinduski system medycyny naturalnej, którego celem jest utrzymanie zdrowego ciała i ducha. Masaż ajurweda jest dostosowany do danej osoby poprzez staranne dobranie olejków, ruchów i technik masowania. Wiele zależy od ciała i typu skóry. 

 • Masażu klasycznego. Podstawa wielu masażu, podstawa podczas nauki masażu. Jego techniki takie jak głaskania, rozcierania, ugniatania, rozcierania są widoczne w większości masaży dostępnych na rynku, dlatego i ten nie może się bez tych podstaw obyć.

 • Masażu kalifornijskiego. Podejście bardzo relaksacyjnego i wyciszającego masażu, niwelującego stres, łagodzący napięcia i wyciszający.

 • Techniki własne. Własne wieloletnie doświadczenie, pokazało Nam jak pracować relaksacyjnie, jakie techniki niezwykle przynoszą efekty i połączone z innymi niwelują napięcia, odprężają, masaż jest pływający, pracujemy z kończynami w zawieszeniu, na gorącym oleju z olejkami aromaterapii. 

Na kurs masażu zdecydowanie mogą przyjść osoby, które nie posiadają żadnego doświadczenia, lub mają minimalną wiedzę pokrewną. Zapraszamy również, na to szkolenie masażystów i fizjoterapeutów na kurs doszkalający. Ten kurs jest właśnie po to, aby nauczyć kursantów wszystkiego od podstaw.

Podczas naszego kursu, zajęcia teoretyczne zawsze oparte są na zajęciach praktycznych (Tylko u Nas 90% kursu to praktyka)

Kurs indywidualny

Czas 3 dniowy

Cena:    3.000 zł

Program Kursu

Wstęp

 1. obowiązki i cechy masażysty

 2. wygląd i przygotowanie stanowiska pracy

 3. zasady bhp

 4. wywiad z klientem

 

Część teoretyczna

 1. anatomii i fizjologia wybranych mięśni i układów

 2. wskazania i przeciwskazania do wykonywania masażu

 3. opis i działanie poszczególnych technik

 4. Właściwości olejków eterycznych, szczegółowe omówienie wpływu olejków eterycznych

 5. przygotowanie olejków eterycznych do masażu (zasady, proporcje, oleje bazowe)

 6. omówienie właściwości kosmetycznych składników zawartych w świecy,

 7. ogólne zasady wykonywania masażu gorącymi kamieniami

 8. sprzęt do masażu, BHP w pracy z gorącymi kamieniami, jak oczyszczać i dbać o kamienie

 9. rodzaje kamieni bazaltowych, marmurowych.

 

Część praktyczna

 • demonstracja i nauka technik wykorzystywanych w masażu relaksacyjnym

 • metodyka masażu:

 1.        stopy,

 2.        kończyny dolnej,

 3.        grzbietu,

 4.        kręgosłupa,

 5.        karku,

 6.        kończyny górnej

 • nauka elementów refleksologii

 • nauka masażu twarzy

 • nauka masażu głowy

 • masaż całego ciała

 

Egzamin

 1. część teoretyczna

 2. część praktyczna

Galeria
bottom of page